Як допомогти дитині підготуватися до ЗНО

Дата: 20 лютого 2021 о 11:19, Оновлено 24 лютого 2021 о 22:22

Як допомогти дитині підготуватися до ЗНО:

поради батькам

До складання ЗНО ще 3 місяці. За словами експертів, цього достатньо, аби якісно підготуватися до екзаменів. Для початку варто "продіагностувати знання". Зателефонуйте класному керівникові, поспілкуйтеся з учителями та виявіть сильні і слабкі сторони вашої дитини.

Також можна попросити дитину прости тести ЗНО з різних предметів попередніх років. Знайти їх можна тут.

Слідкуйте за тим, щоб дитина справді готувалася до тестувань, перечитала необхідний матеріал та твори, вивчила формули тощо.

Поради батькам при підготовці випускників до ЗНО:

• Забезпечте вдома зручне місце для занять

Слідкуйте, щоб дитині ніхто не заважав. Це має бути окремий затишний куточок, де б школяр міг повністю сконцентруватися на навчальному матеріалі.

• Запропонуйте та допоможіть дитині скласти приблизний розпорядок робочого дня

Складіть разом з школярем розклад, розділивши добу на декілька частин: заняття в навчальному закладі, заняття вдома, відвідування репетитора, час для відпочинку й для здорового повноцінного сну.

• Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування

Ви разом з дитиною можете потренуватись у виконанні аналогічних до ЗНО тестових завдань (можливо, ваш результат буде гірший, а це допоможе дитині підвищити впевненість в собі).

• Підбадьорюйте дитину, хваліть її

Батьки мають хвалити дитину за те, що вона робить добре, підвищувати її впевненість в собі. Адже чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок.

• Контролюйте режим підготовки до ЗНО, не перевантажень

Поясніть дитині, що вона обов'язково повинна чергувати заняття з відпочинком (40-60 хвилин занять, потім 10 хвилин перерви). У цей час ви можете поспілкуватися. Досить важливою є вечірня прогулянка на свіжому повітрі (психологи вважають, що 15-20 хвилин такого відпочинку покращують настрій та відновлюють фізичні сили).

• Зверніть увагу на харчування дитини

Адже під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна, різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, м'ясо, сир, волоські горіхи, овочі, курага, шоколад стимулюють роботу головного мозку.

• Пам’ятайте: головне – знизити напруженість дитини та забезпечити їй домашню атмосферу

Не підвищуйте тривожність випускника напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування. Адже дитині завжди передається хвилювання батьків.

А вже напередодні самого тестування прослідкуйте, щоб дитина виспались, сприяйте спокійний атмосфері дома для гарного настрою вступника та перевірте наявність документів (паспорт, сертифікат, запрошення-перепустку).

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня. Психологи радять не тривожитися про кількість балів, яку ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей. І не критикуйте дитину за незадовільні результати оцінювання.